• İSTANBUL DIŞI SADECE YÜKSEK TONAJ HURDA ALIMI
  • SADECE KURUMSAL MAİLLERE CEVAP VERİLMEKTEDİR🎯
Hurda Fiyatları

Hurda Demir Fiyatları

Birkaç yıl öncesinde ortalama 1.70 TL olan hurda demir fiyatları, günümüzde ekonomik dalgalanmalar ve endüstriyel taleplerin etkisiyle önemli ölçüde artarak 8-12 TL arasında değişim gösteriyor. Değişimin temel etkenleri; arz-talep dengesi, küresel ekonomik koşullar, döviz kuru ve diğer faktörler şeklinde sıralanabilir. Bu dinamik fiyat hareketleri, hurda demirin kilosuyla ilgili güncel bilgilerin sektörler ve işletmeler için kritik önem taşıdığını bir kez daha vurgulamaktadır.

Bu yazımızda, hurda demir fiyatını etkileyen faktörleri ve hurda demirin ekonomik tablosunu inceleyebilirsiniz.

hurda demir fiyatları 2024

Hurda Demir Fiyatları 2024 – mertsanhurda.com

Güncelleme: 23.5.2024Fiyatlar Yaklaşıktır
DKP Demir11,50 TL
EKSTRA Demir11,30 TL
Toplama Demir10,50 TL
Demir Talaşı8,50 TL
Pik Döküm10,00 TL
İnşaat Yıkım Hurdası10,50 TL
Hurda Teneke3,00 TL

Hurda Bakır Fiyatları 2024 – mertsanhurda.com

Güncelleme: 23.5.2024Fiyatlar Yaklaşıktır.
Soyma Bakır Fiyatı290,00 TL
Lama Bakır Fiyatı290,00 TL
Antigron Kırma Bakır Fiyatı290,00 TL
TTR Kırma Bakır Fiyatı290,00 TL
%98 Külçe Bakır Fiyatı275,00 TL
Bakır Talaşı Fiyatı270,00 TL
Kırkambar Bakır ( Yanık Bakır ) Fiyatı270,00 TL
Kızıl Parça Rg5 ( Dişli, Burç vb. ) Fiyatı260,00 TL
Kızıl Talaşı RG5 Fiyatı245,00 TL

hurda bakır fiyatları 2024

Hurda Demirin Kilosu Ne Kadar?

Hurda demirin kilosu demirin türüne göre 8,50 TL ile 11,50 TL arasında değişmektedir. Dkp demirin kilosu 11,50 TL, ekstra demirin kilosu 11,30 TL ve toplama hurda demirin kilosu 10,50 TL’dir. ( Fiyatlar anlık olarak değişebilir. -mertsanhurda.com )

Mertsanhurda.com üzerinde yer hurda demir fiyatları yaklaşık olarak / referans amaçlı verildiği için alacağınız fiyatlar farklılık gösterebilir. Yurtiçi ve yurtdışı ekonomik gelişmeler, arz-talep dengesi, döviz kuru ve hurda durumuna göre oluşacak maliyetler hurda fiyatını etkileyecektir.

Hurdanız için hemen teklif alın 👇

Hurda demirin kg fiyatını merak ediyorsanız;

– hurdanın niteliği
– konumu
– miktarı

hakkındaki bilgileri WhatsApp veya Mail Destek hattımızda ileterek net fiyat teklifi alabilirsiniz.

Whatsapp Destek
Mail Destek

Güncel Hurda Demir Fiyatını Etkileyen Faktörler

Hurda demirin kilo fiyatı birçok faktöre göre değişebilir. Bu faktörler ise şunlardır:

  1. Metal fiyatları: Hurda fiyatları, metal fiyatlarından doğrudan etkilenir. Uluslararası metal borsalarındaki fiyat değişiklikleri, hurda fiyatlarına yansır.
  2. Piyasa talebi ve arzı: Hurda fiyatları, piyasa talebi ve arzına bağlı olarak değişebilir. Yüksek talep dönemlerinde hurda fiyatları genellikle yükselirken, düşük talep dönemlerinde hurda fiyatları düşebilir.
  3. Hurda türü: Hurda fiyatları, hurdanın türüne göre belirlenir. Hurda demir, bakır, alüminyum, çelik ve diğer metaller gibi farklı malzemelerden oluşabilir ve her bir malzemenin fiyatı farklıdır.
  4. Hurda miktarı ve kalitesi: Hurda fiyatları, hurdanın miktarına ve kalitesine göre değişebilir. Daha büyük miktarlarda hurda satanlar genellikle daha yüksek fiyatlar alırken, daha yüksek kalitede hurda malzemeleri de daha yüksek fiyatlarla satılabilir.
  5. Döviz kuru: Uluslararası hurda fiyatları, yerel döviz kurları ile etkileşim içindedir. Döviz kurlarındaki değişiklikler, hurda fiyatlarını da etkileyebilir.
  6. Geri dönüşüm teknolojisi: Geri dönüşüm teknolojisindeki yenilikler ve gelişmeler, hurda fiyatlarını etkileyebilir. Daha etkili ve ekonomik geri dönüşüm teknolojileri, hurda fiyatlarını düşürebilirken, daha zorlu ve maliyetli teknolojiler hurda fiyatlarını artırabilir.

Bu faktörler, hurda fiyatlarına etki ederken, hurda piyasası diğer pek çok sektörde olduğu gibi arz ve talep dengesiyle işler. Metal fiyatları ve arz-talep dengesi küresel çapta fiyatlara etki ederken diğer faktörler demir-çelik fabrikaları ve hurdacılar tarafından değerlendirilmektedir.