• İSTANBUL DIŞI SADECE YÜKSEK TONAJ HURDA ALIMI
 • SADECE KURUMSAL MAİLLERE CEVAP VERİLMEKTEDİR🎯
Hurda Fiyatları

Hurda Bakır Fiyatı

Hurda bakır fiyatları ne kadar? Tüm detaylara göz atın!
Hurda bakırın kilosu ve bakır fiyatını etkileyen faktörleri inceleyin. Ayrıca en sık araştırılan hurda demir fiyatları, hurda alüminyum fiyatları ve hurda sarı fiyatlarını da bu içerikte inceleyebilirsiniz.

Bakır Hurda Fiyatı

Güncelleme: 22.09.2023Fiyatlar Yaklaşıktır.
Soyma Bakır Fiyatı212,00 TL
Lama Bakır Fiyatı212,00 TL
Antigron Kırma Bakır Fiyatı212,00 TL
TTR Kırma Bakır Fiyatı212,00 TL
%98 Külçe Bakır Fiyatı200,00 TL
Bakır Talaşı Fiyatı190,00 TL
Kırkambar Kırma Bakır Fiyatı195,00 TL
Kırkambar Bakır ( Yanık Bakır ) Fiyatı190,00 TL
Kızıl Parça Rg5 ( Dişli, Burç vb. ) Fiyatı185,00 TL
Kızıl Talaşı RG5 Fiyatı165,00 TL

Dipnot: “Hurda fiyatları birçok faktöre göre anlık değişebilir. Dolayısıyla liste fiyatlarının ortalama olduğunu lütfen unutmayınız.

hurda bakır fiyatları

Hurda Sarı Fiyatı

Güncelleme: 22.09.2023Fiyatlar Yaklaşıktır.
Araiş Hurda Sarı MS-70150,00 TL
Araiş Hurda Sarı MS-64148,00 TL
Fermuar Talaşı Pirinç İmalat Artığı135,00 TL
Hurda Sarı Külçe MS-58132,00 TL
Çubuk Ucu Parça136,00 TL
Çubuk Talaşı MS-58135,00 TL
Hurda Kırkambar Sarı125,00 TL
Hurda Oto Radyatör125,00 TL
Hurda Su Saati105,00 TL
Alaşımlı Sarı Talaşı0,00 TL
Vana, Musluk Hurdası105,00 TL

Hurda Demir Fiyatı

Güncelleme: 22.09.2023Fiyatlar Ortalamadır.
DKP Hurda Fiyatı10,00 TL
EKSTRA Demir Hurda Fiyatı9,50 TL
Toplama Hurda Demir Fiyatı9,00 TL
Demir Talaşı Fiyatı5,50 TL
Pik Döküm Hurda Fiyatı9,00 TL
Hurda İnşaat Demiri Fiyatı9,00 TL
İnşaat Yıkımı Hurda Fiyatı8,50 TL
Hurda Teneke Fiyatı3,00 TL
Tufal Hurda Fiyatı0,00 TL

Hurda Alüminyum Fiyatı

Güncelleme: 22.09.2023Fiyatlar Yaklaşıktır.
Alüminyum Tel Hurda Fiyatı55,00 TL
Hurda Araiş Levha Alüminyum Fiyatı48,00 TL
Ofset Matbaa Kalıbı Hurda Fiyatı48,00 TL
Alüminyum Profil Boyasız & Eloksal Kaplı43,00 TL
Alüminyum Profil Hurda Fiyatı44,00 TL
Alüminyum Jant Hurda Fiyatı55,00 TL
Alüminyum Folyo Hurda Fiyatı44,00 TL
Boyalı Levha Alüminyum Hurda Fiyatı40,00 TL
Tas Tabak Alüminyum Hurda Fiyatı38,00 TL
Alüminyum Çatı Hurda Fiyatı40,00 TL
Sert Alüminyum Hurda Fiyatı42,00 TL
Kutu Alüminyum Hurda Fiyatı28,00 TL
Hurda Alüminyum Talaş Fiyatı28,00 TL
Çelikli ve Plastikli Tel Alüminyum Fiyatı38,00 TL
Alüminyum Klima Radyatörü ( Bakırlı Petek )95,00 TL

Hurda Bakır Fiyatları SSS

 1. Listedeki hurda bakır fiyatları geçerli fiyatlar mı?

Cevap: Hurda bakır fiyatları birçok faktör dahilinde değişmektedir. Bu nedenle hurda fiyat listemiz bilgilendirme amaçlı olup Londra Metal Borsası, döviz kuru ve piyasa verileri ile ortalama olarak verilmektedir. Hurdanız için lütfen teklif isteyiniz.

 1. Hurda bakır fiyatlarımız hangi sıklıkta güncelleniyor?

Cevap: Bakırın hurda fiyatı, metal fiyatları, döviz kuru ve arz-talep gibi ana faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Bu nedenle hurda fiyat listemiz piyasa verileri yakından takip edilerek sürekli güncellenmektedir. Adil fiyat politikamız ile hurda bakır alımında son veriler dikkate alınmaktadır.

 1. Bakırın kilo fiyatında sağladığımız avantajlar nedir?

Cevap: İstanbul Hurdacı Firması, Mertsan HURDA olarak, sektörde ki tecrübemiz ve iştiraklerimiz ile hurda fiyatlarımızı fabrika fiyatlarına oldukça yakın tutabilmekteyiz. Yüksek hurda fiyatlarının yanı sıra, tonaj limiti olmaksızın nakit ödeme imkanı yerinden hurda alımı yapıyoruz. Ayrıca sürekliliği olan hurdalar için işletmenize özel hurda fiyatları belirliyoruz.

 1. Hangi hurda türlerini alıyoruz?

Cevap: Hurda bakır alan bir yer arıyorsanız doğru yerdesiniz. Hurda alım satım hizmetimiz; Bakır hurdası, demir hurdası, alüminyum hurdası, krom hurdası, kablo hurdası, sarı hurdası, kurşun hurdası, nikel hurdası, çinko hurdası, kağıt hurdası ve bazı plastik hurdalarını kapsamaktadır. Yüksek tonajdaki hurdalar için nakit ödeme imkanımız bulunmakta olup, olası işçilik ihtiyaçları firmamız tarafından karşılanmaktadır.

 1. Hurda bakır alımında hizmet bölgelerimiz

Cevap: Hurda bakır alımında hizmet sunduğumuz bölgeler hurda tonajına bağlı olarak İstanbul ve yakın çevresi başta olmak üzere Marmara bölgesi ve Türkiye genelidir.

 1. Fabrikalara konteyner bırakma hizmetimiz

Cevap: Fabrikalara konteyner bırakma hizmeti, birçok avantaj sunar. Bu hizmet sayesinde işletmelerde bakır hurdaları konteynerlerde toplanarak daha düzenli şekilde depolanabilmektedir. Bu sayede atık yönetimi daha etkili yapılırken işletmeler için büyük kolaylık sağlamaktadır. Firmanızdan çıkabilecek hurdalar için ihtiyacınıza yönelik konteynerler firmamız tarafından temin edilmekte olup geri dönüşümü sağlanmaktadır. Hizmet bölgelerimiz hurdanın tonajına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Fabrikalara konteyner bırakma hizmetimiz için mail DESTEK hattımızdan veya iletişim numaralarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 1. Hurdanız durumuna ve tonajına göre özel fiyat teklifi alın!

Mertsan HURDA olarak birçok hurda türünde fiyat ve alım desteği sağlıyoruz. Bakır veya diğer hurdalarınız için firmamızdan teklif almadıysanız iletişim kanallarımıza bekliyoruz!

Bakırın Kilosu Ne Kadar?

Hurda bakırın kilosu 1603,00 TL ile 210,00 TL arasında değişmektedir. Lama, antigron, ttr ve soyma bakırın kilosu, 210,00 TL, külçe bakırın kilosu 203,00 TL ve kırkambar bakırın kilosu 186,00 TL’dir. ( Fiyatlar yaklaşık verilmiştir. – MERTSAN )

Bakırın kilosu ne kadar? Bakırın hurda fiyatı birincil etken olarak Metal Borsasında belirlenen emtia fiyatına bağlıdır. Metal fiyatları ise birçok faktöre göre sürekli değişim halindedir. Metale olan arz-talep, uluslararası ilişkiler ve döviz kuru gibi etkenler metal fiyatlarında ana unsurdur. İkincil faktör olarak bakırın kilosu; bölgenize, fabrika fiyatlarına ve yurtiçi arz-talep dengesine göre değişim gösterebilir. Ayrıca, hurdanın durumu, miktarı, konumu ve tonajı gibi faktörler de ikincil faktör olarak hurda bakır fiyatlarını etkilemektedir.

bakırın kilosu

Özetlemek gerekirse, birincil faktörler; hurda bakır fiyatlarının belirlenmesi için fabrikalar tarafından değerlendirilirken, ikincil faktörler ise; hurdacılar tarafından hurda özelinde değerlendirilmek olup fabrika fiyatlarından bazı maliyetlerin düşülmesi ile son tüketiciye ulaşmaktadır.

Bakırın Kilo Fiyatını Etkileyen Faktörler

Hurda bakırın kilo fiyatını etkilen başlıca unsurlar;

 1. Bakırın saf haline göre değeri: Bakırın saf hali, hurda bakırın fiyatını belirleyen en önemli faktördür. Bakır fiyatları, dünya piyasasındaki arz ve talebe bağlı olarak sürekli değişir.
 2. Hurda bakırın kalitesi: Hurda bakırın kalitesi, fiyatını etkileyen bir diğer önemli faktördür. Kalitesi yüksek hurda bakırın fiyatı, kalitesi düşük olan hurda bakıra göre daha yüksek olabilir. Soyma bakır en yüksek kaliteye sahipken kırkambar bakır veya bakır talaşı daha düşük kalitededir.
 3. Hurda bakırın miktarı: Hurda bakırın miktarı, satış fiyatını belirleyen bir diğer faktördür. Genellikle, daha büyük miktarlarda satın alınan hurda bakırın birim fiyatı daha yüksek olabilir.
 4. Bakırın işlenmiş veya işlenmemiş olması: İşlenmiş bakır, işlenmemiş bakıra göre daha yüksek bir fiyata sahip olabilir.
 5. Hurda bakırın formu: Hurda bakırın formu da fiyatı etkileyen bir faktördür. Örneğin, bakır tel daha yüksek bir fiyata sahip olabilirken, bakır borular daha düşük bir fiyata sahip olabilir.
 6. Satışın yapıldığı bölge: Hurda bakırın satış fiyatı, işlem gördüğü yere göre değişkenlik gösterebilir. Farklı ülkelerde hurda bakırın fiyatları farklı olabilir.
 7. Döviz kuru: Hurda bakır fiyatları genellikle döviz kuru ile ilişkilidir, bu nedenle döviz kuru fiyatları etkileyebilir.
 8. Piyasa talebi: Bakırın genel talebi, hurda bakır fiyatlarını da etkileyebilir. Örneğin, bakırın endüstriyel talebi artarsa, hurda bakır fiyatları da artabilir.
 9. Piyasa arzı: Bakırın genel arzı, hurda bakır fiyatlarını da etkileyebilir. Örneğin, bakırın arzı düşerse, hurda bakır fiyatları da artabilir. Hurda bakırın fiyatı, bu ve diğer faktörlere bağlı olarak belirlenir ve fiyatlar sürekli olarak değişebilir.

Soyma Bakır Fiyatı

Soyma bakır fiyatı en yüksek hurda bakır fiyatıdır. Soyma bakırın kilo fiyatı güncel kur ile 162,00 TL’dir. Soyma bakır, genellikle elektrik ve elektronik endüstrisinde kullanılan, yüksek saflıkta bir bakır türüdür. Soyma bakır, kabloların dış yüzeyindeki yalıtkanın soyulması veya kazınması yoluyla elde edilir. Bu işlem, bakırın yüzeyindeki kirlilikleri ve oksitleri temizler ve yüksek saflıkta bir bakır ürünü oluşmasını sağlar. Soyma bakırın yüksek saflığı, elektriksel ve iletkenlik özelliklerini artırır ve daha hassas uygulamalarda kullanılmasına olanak tanır. Ayrıca, geri dönüşüme uygun olan bir malzemedir.

Bakırın KG Fiyatı

Bakırın kg fiyatı, hurdacı firmasının maliyetleri, bölgesel koşullar ve diğer faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Fakat, tüm durumlarda hiçbir hurdacı firmasının fabrika fiyatlarının üzerinde teklif vermesi düşünülemez. Zira hurda alımında maliyet / kâr oranını aşabilir. Ki bu da sürdürülebilir bir ticaret değildir.

Müşterilerin dikkatini çeken aşırı yüksek hurda fiyatları, hurdaların eksik / hatalı tartılma ihtimalini ortaya koymakla birlikte hurdanızın tonajını bilmeniz değerinde ödeme almanızı sağlayacaktır. Bu durum nedeniyle hurda satışı yapmadan önce hurdanızı kendiniz tartabilir ve Londra Metal Borsası üzerinde günlük bakır fiyatını kontrol edebilirsiniz. Hurda bakır fiyatının; geri dönüşüm ve hurdacı maliyetleri kapsamında LME fiyatlarının daima altında olacağı unutmayınız.