• İSTANBUL DIŞI SADECE YÜKSEK TONAJ HURDA ALIMI
  • SADECE KURUMSAL MAİLLERE CEVAP VERİLMEKTEDİR🎯
Hurda Fiyatları

Hurda Bakır Fiyatı

1.1.2020 tarihinde ortalama 30,00 TL olan hurda bakır fiyatları, günümüzde ekonomik dalgalanmalar ve diğer faktörlerin etkisiyle 210-245 TL arasında seyretmektedir. Bakırın kilosu; emtia fiyatları, döviz kuru ve arz-talep gibi ana etkenlere bağlı olarak değişmektedir. Aynı zamanda hurdanızın durumuna göre de fiyat farklılıkları oluşabilir. Bu nedenle listemizde yer alan bakırın hurda fiyatı yaklaşık olarak verilmiştir.

Bu yazımızda, hurda bakır fiyatları listesini ve hurda fiyatlarını etkileyen faktörleri inceleyebilirsiniz.👇

hurda bakır fiyatları 2024

Hurda Bakır Fiyatları 2024 — mertsanhurda.com

Güncelleme: 23.5.2024Fiyatlar Yaklaşıktır.
Soyma Bakır Fiyatı290,00 TL
Lama Bakır Fiyatı290,00 TL
Antigron Kırma Bakır Fiyatı290,00 TL
TTR Kırma Bakır Fiyatı290,00 TL
%98 Külçe Bakır Fiyatı275,00 TL
Bakır Talaşı Fiyatı270,00 TL
Kırkambar Bakır ( Yanık Bakır ) Fiyatı270,00 TL
Kızıl Parça Rg5 ( Dişli, Burç vb. ) Fiyatı260,00 TL
Kızıl Talaşı RG5 Fiyatı245,00 TL

hurda bakır fiyatları

Hurda Sarı Fiyatı 2024

Güncelleme: 23.5.2024Fiyatlar Yaklaşıktır.
Araiş Hurda Sarı MS-70220,00 TL
Araiş Hurda Sarı MS-64215,00 TL
Fermuar Talaşı Pirinç İmalat Artığı190,00 TL
Çubuk Ucu Parça192,00 TL
Çubuk Talaşı MS-58187,00 TL
Hurda Kırkambar Sarı172,00 TL
Hurda Oto Radyatör172,00 TL
Hurda Su Saati135,00 TL
Bronz Talaşı Cu75-80172,00 TL
Vana, Musluk Hurdası135,00 TL

Hurda Demir Fiyatı 2024

Güncelleme: 23.5.2024Fiyatlar Yaklaşıktır
DKP Demir11,50 TL
EKSTRA Demir11,30 TL
Toplama Demir10,50 TL
Demir Talaşı8,50 TL
Pik Döküm10,00 TL
İnşaat Yıkım Hurdası10,50 TL
Hurda Teneke3,00 TL

bakırın kilosu

Hurda Alüminyum Fiyatı 2024

Güncelleme: 21.5.2024Fiyatlar Yaklaşıktır.
Alüminyum Tel74,00 TL
Levha Alüminyum66,00 TL
Ofset Matbaa Kalıbı Hurdası66,00 TL
Alüminyum Profil Boyasız & Eloksal Kaplı62,00 TL
Alüminyum Jant75,00 TL
Alüminyum Folyo62,00 TL
Boyalı Levha Alüminyum59,00 TL
Tas Tabak Hurdası55,00 TL
Alüminyum Çatı57,00 TL
Sert Alüminyum57,00 TL
Teneke Kutu Alüminyum46,00 TL
Alüminyum Talaşı47,00 TL
Çelikli ve Plastikli Tel Alüminyum45,00 TL
Alüminyum Klima Radyatörü ( Bakırlı Petek )130,00 TL

Bakırın Kilosu Ne Kadar?

Hurda bakırın kilosu ne kadar? 2.1.2024 tarihi itibarıyla hurda bakırın kilosu 210 TL ile 235 TL arasında değişmektedir. Soyma bakırın kilosu 235 TL, antigron kırma bakırın kilosu 235 TL, ttr bakırın kilosu 235 TL ve kırkambar bakırın kilosu 215 TL aralığındadır.

Hurda fiyatlarının belirlenmesindeki temel etken, Metal Borsaları’nda belirlenen emtia fiyatlarıdır. Emtia fiyatları, dünya genelindeki arz-talep dengesi, uluslararası ilişkiler, ekonomik gelişmeler ve döviz kurları gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir.

Hurdacılar arasındaki fiyat farklılıkları;

— Bölgesel Piyasa Koşulları: Hurdacıların faaliyet gösterdiği coğrafi bölgelerdeki talep ve arz dengesi, fiyatları etkileyebilir. Bir bölgede hurda bakıra olan talep fazlaysa ve arz sınırlıysa, fiyatlar genellikle yüksek olabilir.

— Nakliye ve Taşıma Maliyetleri: Hurdanın toplandığı yer ile geri dönüşüm tesisine ulaştırılması arasındaki taşıma maliyetleri de hurda bakır fiyatını etkileyen etkenler arasındadır.

Bu nedenle mertsanhurda.com üzerinde yer alan bakırın kg fiyatı referans amaçlı olup, net fiyat teklifi için lütfen bize ulaşın.

Bakır hurdası için hemen teklif alın 👇

Hurda bakırın kg fiyatını merak ediyorsanız;

– hurdanın niteliği
– konumu
– tonajı

hakkındaki bilgileri WhatsApp veya Mail Destek hattımızda ileterek net fiyat teklifi alabilirsiniz.

Whatsapp Destek
Mail Destek

Bakırın Kilo Fiyatını Etkileyen Faktörler

Hurda bakırın kilo fiyatını etkilen başlıca unsurlar;

  1. Bakırın saf haline göre değeri: Bakırın saf hali, hurda bakırın fiyatını belirleyen en önemli faktördür. Bakır fiyatları, dünya piyasasındaki arz ve talebe bağlı olarak sürekli değişir.
  2. Hurda bakırın kalitesi: Hurda bakırın kalitesi, fiyatını etkileyen bir diğer önemli faktördür. Kalitesi yüksek hurda bakırın fiyatı, kalitesi düşük olan hurda bakıra göre daha yüksek olabilir. Soyma bakır en yüksek kaliteye sahipken kırkambar bakır veya bakır talaşı daha düşük kalitededir.
  3. Hurda bakırın miktarı: Hurda bakırın miktarı, satış fiyatını belirleyen bir diğer faktördür. Genellikle, daha büyük miktarlarda satın alınan hurda bakırın birim fiyatı daha yüksek olabilir.
  4. Bakırın işlenmiş veya işlenmemiş olması: İşlenmiş bakır, işlenmemiş bakıra göre daha yüksek bir fiyata sahip olabilir.
  5. Hurda bakırın formu: Hurda bakırın formu da fiyatı etkileyen bir faktördür. Örneğin, bakır tel daha yüksek bir fiyata sahip olabilirken, bakır borular daha düşük bir fiyata sahip olabilir.
  6. Satışın yapıldığı bölge: Hurda bakırın satış fiyatı, işlem gördüğü yere göre değişkenlik gösterebilir. Farklı ülkelerde hurda bakırın fiyatları farklı olabilir.
  7. Döviz kuru: Hurda bakır fiyatları genellikle döviz kuru ile ilişkilidir, bu nedenle döviz kuru fiyatları etkileyebilir.
  8. Piyasa talebi: Bakırın genel talebi, hurda bakır fiyatlarını da etkileyebilir. Örneğin, bakırın endüstriyel talebi artarsa, hurda bakır fiyatları da artabilir.
  9. Piyasa arzı: Bakırın genel arzı, hurda bakır fiyatlarını da etkileyebilir. Örneğin, bakırın arzı düşerse, hurda bakır fiyatları da artabilir. Hurda bakırın fiyatı, bu ve diğer faktörlere bağlı olarak belirlenir ve fiyatlar sürekli olarak değişebilir.

Hurda Bakır Çeşitleri Nedir?

Soyma Bakır Nedir?

Hurda soyma bakır, kullanılmış elektrik kablolarının dış kısımlarının soyularak elde edilen bakır türünü ifade eder. Elektrik kabloları genellikle içerdikleri bakır teller nedeniyle değerlidir. Soyma bakır işlemi, kullanılmış kabloların dış yalıtım tabakasının çıkarılması suretiyle gerçekleştirilir. Bu işlem, bakırın geri dönüşümünü teşvik eder ve değerli metallerin kaynaklarından birini oluşturur. Ayrıca bu işlem sonucunda bakırın en saf hali ortaya çıkar ve soyma bakır fiyatı üzerinden alınıp satılır.

Lama Bakır Hurdası Nedir?

Hurda lama bakır, genellikle kullanılmış veya geri dönüştürülmüş bakır levhaların veya lamların elde edildiği bir terimdir. Bu tür bakır malzemeler, elektrik ve enerji iletim sistemlerinde, düşük ve orta voltajlı anahtarlar, trafolar, elektrik panoları, topraklamalar, baz istasyonları, şalt istasyonları gibi alanlarda kullanılır. Lama bakır, yüksek iletkenlik özelliğine sahip olduğu için elektriksel uygulamalarda tercih edilir.
Belirli ölçülerde veya özel talepler doğrultusunda üretilen lama bakır, genellikle üç farklı tipte gelir: yarı sert, köşe oval ve kenar oval. Bu çeşitlilik, farklı uygulamalara ve ihtiyaçlara uygun olarak kullanım imkanı sağlar.

Antigron Kırma Bakır Nedir? ( Kablo )

Antigron kablonun bir diğer adı NYM kablodur. Bir veya birden fazla teli olan, üzerinde pvc kaplı özel bir yalıtkan bulunan alçak gerilim kablolarıdır. Atıl duruma geçen antigron kablolar endüstriyel makineler yardımı ile ufak parçalar haline getirilmektedir. Bu ufak parçaların oluşturduğu bakır türüne ise antigron kırma bakır denir.

TTR Kırma Bakır Hurdası Nedir?

TTR kabloların endüstriyel makineler yardımı ile küçük parçalar haline getirilmesidir. Bu işlem sonucunda küçük ttr kablo parçalarının oluşturduğu hurda bakır türüne TTR kırma bakır denir.
Hurda TTR kablo, NYAF kablolar topluluğu olarak tanımlanmaktadır. TTR kablo, çok fazla bakır telin bir araya gelerek PVC kaplanmaları ile üretilmektedir. Bakır TTR kablolar PVC ile kaplanıp bir araya getirildikten sonra araları da PVC dolgu ile doldurulur. Bu kablolar farklı damarlardan oluşur ve her damar içerisinde birden fazla iletken bakır tel bulunmaktadır.

%98 Külçe Bakır Nedir?

Külçe bakır; hurda bakır, bakır ramatı ve bakır cevherinin ergitilerek kalıplara dökülmesi sonucu üretilen bakır çeşididir. Parlak ve metalik kızıl bir renge sahiptir. Külçe bakır, pirinç üretim tesislerinde pirinç takoz, çubuk, levha vb. üretiminde kullanılmaktadır.

Hurda Bakır Talaşı Nedir?

Hurda bakır talaşı, bakır levhaların / parçaların torna ve freze gibi endüstriyel makinelerde işlenirken ortaya çıkan toz ve küçük parçalarıdır.

Kırkambar Bakır Hurdası Nedir?

Kırkambar bakır, yanık bakır olarak ta bilinen hurda bakır grubunun alt kalitelerinden biridir. Kırkambar bakırın rengi daha cansız ve yanık olması nedeniyle daha düşük fiyatlardan işlem görmektedir. Özellikle kablo hurdasından bakırı ayırmak için yakılması kalitenin oldukça düşmesine neden olabilir.