• İSTANBUL DIŞI SADECE YÜKSEK TONAJ HURDA ALIMI
 • SADECE KURUMSAL MAİLLERE CEVAP VERİLMEKTEDİR🎯

Hurda
alüminyum alımı

_bize ulaşın

Alüminyum hurdası alan hurdacı firması olarak hurda alüminyum alımı süreçlerinde deneyimli saha ekibi ve güncel hurda alüminyum fiyatları ile destek sağlıyoruz.

Hurda alım satımı için İstanbul’da hurdacı arıyorsanız kurumsal düzeydeki hurdacı ihtiyaçlarınız için “Mail Destek” hattımızdan dakikalar içerisinde bilgi alabilirsiniz.

destek@mertsanhurda.com

Adresten hurda
alüminyum alımı.

Mertsan HURDA olarak,
geri dönüşümün her alanındayız.

İstanbul içi Hızlı Keşif / İstanbul dışı Yüksek Tonaj

Alüminyum hurdanız mı var? Hurda alüminyum alan yerler mi arıyorsunuz? mertsanhurda.com olarak hizmetinizdeyiz. İster bireysel, ister işletmeniz için hurdacı arıyorsanız doğru yerdesiniz. Hurda alım satımında hurdanızı eksiltmeden tartıyor ve pazar koşullarına göre en iyi hurda fiyatları sunmaya gayret gösteriyoruz.

Alüminyum hurdası alımında
kesim, söküm ve yıkım gibi işçilik desteği.

Alüminyum
hurdası alanlar.

Mertsan HURDA olarak, hurda alüminyum alımı ve diğer hurda alım satımları için geniş bir yelpaze sunuyoruz. Başta hurda metaller olmak üzere metal olmayan hurdalar içinde destek sağlamaktayız. Alüminyum çatı sökümü, alüminyum klima radyatörü alımı, fabrikalardan alüminyum talaşı alımı gibi birçok hurdacı hizmetine tek çatı altında ulaşabilirsiniz.

Görsel ile teklif alın

Alüminyum hurdası
alan hurdacı firması.

Hurda alüminyum alımında yüksek hurda fiyatların yanı sıra hizmetin kaliteli odaklı ve şeffaf sunulması önemlidir.

Alüminyum hurdaları başlıca ulaşım, mimari, endüstriyel alanlar, havacılık, gıda, bireysel tüketici ürünleri, inşaat sektörü ve elektrik-elektronik gibi sektörlerde çıkabilen bir metaldir. Dolayısıyla kullanım alanları gereği binlerce farklı ürün söz konusudur. Alüminyum doğramalar, çatılar, ambalajlar, içecek kutuları, merdiven ve balkon korkulukları, elektrik kabloları, petekler ve alüminyum tanklar gibi örnekleri çoğaltabiliriz.

Bu kullanım alanları dikkate alındığında alüminyum hurdaları bazı durumlarda kesim, söküm veya yıkım gibi profesyonel işçilikler gerektirir. Alüminyum hurda alımında gerekebilen bu işçilikler alüminyum alan firmalar tarafından karşılanır. Fakat bu hizmetlerin gerekli yetkinlik ve şeffaflık ile karşılanması gerektiğini unutmamak gerekir.

Hurda Alüminyum Alımı

Araiş levha
alüminyum alımı.

Levha alüminyumlar, kalınlığı 1 ile 10 mm arasında olan sektöre göre özel alaşımlar ile üretilen sac / levha şeklindeki alüminyumlardır. 1 ile 10 mm arasında olan levha alüminyum inşaat, enerji, makine, otomotiv vb. sektörlerde kullanılırken, daha kalın alüminyum levhalar ise makine üretimi, savunma sanayi, uzay sanayi, gemi üretimi ve kalıpçılık gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Levha Alüminyum Hurda Fiyatı

Alüminyum tel
hurdası alımı.

Alüminyum tel, alüminyum külçelerin eritilip dökülerek, ekstrüzyon pres makinelerinde işlem gördükten sonra tel olarak çeşitli kalınlık ve özelliklerde üretilen alüminyum türüdür. Alüminyum teller esnek yapıları ve iletkenlikleri sayesinde başlıca yüksek gerilim hatları, alüminyum hortum üretimi ve kablo sektörü başlıca kullanım alanlarıdır.

Alüminyum Tel Fiyatı

Alüminyum profil
hurdası alımı.

Alüminyum profiller, ekstrüzyon işlemi ile C-kanal, U-kanal, çubuk, çubuk boru ve tüp profil gibi farklı ebat ve özelliklerde üretilmiş malzemelerdir. Alüminyum profiller hafif, dayanıklı ve kolay işlenebilir malzemeler olduğu için başlıca otomotiv, inşaat ve yapı gibi alanlarda sıkça tercih edilir. Ek olarak merdiven ve balkon korkuluklarında, cam balkon sistemlerinde, bölme duvar işlerinde, havuz kenarları gibi alanlar diğer kullanım alanlarıdır.

Ofset matbaa kalıbı
hurdası alımı.

Ofset matbaa kalıbı hurdaları boyalı ve boyasız olarak ayrılan hurda alüminyum türüdür. Boyasız olan ofset matbaa kalıpları daha değerli olmakla birlikte hurdanın konumu ve miktarı hurda fiyatını etkilemektedir.

Alüminyum folyo
hurdası alımı.

Hurda alüminyum folyolar genellikle evsel kullanımlarda karşımıza çıkarken endüstriyel alanlarda ambalajlama, izolasyon ve nakliye gibi çeşitli amaçlarla kullanılabilir. Bunun nedeni, alüminyum folyoların kaynak tasarrufu sağlaması, ışık, nem ve gazlar için koruma sağlaması, hafif ve kolay biçimlendirilmesi, yeniden işlenebilirliği, ısı iletimi, steril olması, elektrik iletimi ve yansıtma gibi bir takım yapısal özellikleri sahip olmasıdır.

Hurda alüminyum
jant alımı.

Hurda alüminyum jantlar, ülkemizde yanlış bir kullanım ile çelik jant olarak tanımlanır. Farklı alaşımlardan oluşan hurda alüminyum jantlar ağırlıklı olarak %90 alüminyum, %10 silisyum alaşımıdır. Alaşımı oluşturan titanyum, magnezyum gibi diğer malzemelerin toplama ise %1’ in altındadır.

Alüminyum jantlar sağladığı bazı faydalarından dolayı otomobiller, bisikletler ve traktörler gibi araçlar için vazgeçilmez bir üründür. Kaza veya çeşitli nedenlerle atıl duruma geçerek hurda olarak değerlendirilir.

Hurda alüminyum
tas tabak nedir?

Hurda alüminyum tas tabak olarak bilinen hurda türü, insani ihtiyaçlar için üretilen gündelik ev eşyalarıdır. Tencere, tava, çaydanlık, semaver, tabak vb. gibi eşyalar alüminyum tas tabak için birer örnektir. Kullanılabilirliğini yitiren alüminyum tas tabak çeşitleri ise hurda veya ikinci el olarak olarak alınıp satılabilir.

Alüminyum
çatı hurdası.

Alüminyum, sağladığı faydalar ile çatı yapımında ve çatı kaplamalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Diğer metallere göre çatı yapımı ve kaplamaları için daha elverişli bir metaldir. Alüminyum çatı kaplamalarının bir başka türü, sandviç panel olarak üretilen çatı örtüleridir.

Kullanım alanları;

 • Özel yapılar
 • Camiler
 • Villalar
 • Alış Veriş Merkezleri
 • Fabrika Cephe ve Çatıları
 • Askeri Hangarlar
 • Oteller
 • Bina Çatıları
 • Eğimli ve Tonozlu Yapılar

Sert alüminyum
hurdası nedir?

Kullanım alanlarında dayanıklılığı ile ön plana çıkan sert alüminyumlar, atıl duruma geçtiğinde hurda olarak değerlendirilebilir. Hurdacılar tarafından alınıp satılan sert alüminyum hurdalarının fiyatı biraz düşük olabilir. Bunun nedeni ise levha ve tel alüminyumlar gibi kolayca işlenememesidir.

Hurda kutu
alüminyum alımı.

Alüminyum kutular üretim kolaylığı sağlaması ve oksidasyona karşı dirençli olmasından dolayı içecek kutularında sıkça tercih edilir. Ambalajlama olarak kullanılan alüminyum kutular içecek kutularına ek olarak yağlar, kimyasallar ve diğer sıvılar için kullanılabilir. Yeniden kullanılabilirliği olmayan alüminyum kutular ise hurda olarak değerlendirilir.

Alüminyum talaş
hurdası alımı.

Alüminyum, CNC ve torna gibi makinelerle işlenirken üründen arta kalan çapaklar ve küçük parçalar oluşturur. Bu parçalar tekrardan kullanılamazlar ve hurda alüminyum talaşı olarak geri dönüşüm sürecine dahil edilirler.

Hurda alüminyumun kilosu, Londra Metal Borsasında belirlenen emtia fiyatına göre belirlenmektedir. Ayrıca hurda alüminyum fiyatını etkileyen birçok etken söz konusudur. Etkili olan faktörler döviz kuru etkisi, arz-talep, pazar koşulları ve hurda özelinde etkili olan faktörler olarak sıralayabiliriz.

Bu nedenle hurda alüminyum fiyatları için standart bir fiyattan söz edemeyiz. Fabrikaların, dökümhanelerin belirlediği hurda alüminyum alım fiyatları üzerinden hurdanın durumuna göre teklif sunabiliriz. Alüminyum hurdası alan firmalar arasında ücretsiz keşif desteğimiz, anlık bilgi alabileceğiniz whatsapp ve mail destek hatlarımız ile satmak istediğiniz hurdalar için teklif alabilirsiniz.

hurda levha araiş alüminyum

Hurda alüminyum alımı, hurda alım satımı haricinde sektördeki iştiraklerimiz ile birçok hurdacı hizmeti sunuyoruz. Fabrika sökümü, tesis yıkımı, ikinci el sandviç panel sökümü, 2. el konteyner alımı ve ikinci el lokanta malzemeleri alımı gibi hizmetler başta olmak üzere tüm hurdacı ihtiyaçlarınız için destek alın.

Hurda alüminyum fiyatları haricinde, hurda bakır fiyatları ve hurda demir fiyatları gibi diğer güncel hurda fiyatlarını kontrol edin.

Güncel hurda fiyatları

Alüminyum hurdası alan
hurdacı firması.

hurda alüminyum haberleri

Tüm Haberler
hurda alüminyum klima radyatörü
 • Mertsan HURDA
 • #gönderen Mertsan HURDA
alüminyum piston hurdası
 • Mertsan HURDA
 • #gönderen Mertsan HURDA
Ekim 26, 2023
alüminyum talaş hurdası
 • Mertsan HURDA
 • #gönderen Mertsan HURDA
Ekim 26, 2023
alüminyum kutu hurdası
 • Mertsan HURDA
 • #gönderen Mertsan HURDA
Ekim 26, 2023
sert alüminyum hurdası
 • Mertsan HURDA
 • #gönderen Mertsan HURDA
Ekim 26, 2023
hurda alüminyum çatı
 • Mertsan HURDA
 • #gönderen Mertsan HURDA
Ekim 26, 2023

Alüminyum hurdası alımı
haricinde neler yapıyoruz?

Faaliyet Alanlarımız

Mertsan HURDA, çevre dostu bir şirket olarak geri dönüşümün birçok alanında faaliyet göstermektedir. Tecrübemiz, ekibimiz ve sektördeki iştiraklerimiz ile tüm hurdacı hizmetlerinde profesyonel düzeyde destek sağlıyoruz.