⚠ İSTANBUL DIŞI 10 TON ve ÜZERİ HURDA ALIMI ⚠ İSTANBUL DIŞI 10 TON ve ÜZERİ HURDA ALIMI ⚠ YÜKSEK TONAJ - NAKİT ÖDEME ⚠ İSTANBUL DIŞI 10 TON ve ÜZERİ HURDA ALIMI
  • İSTANBUL DIŞI SADECE YÜKSEK TONAJ HURDA ALIMI
  • SADECE KURUMSAL MAİLLERE CEVAP VERİLMEKTEDİR🎯

— mertsan

Hurda Alüminyum Fiyatları

Hurda alüminyum fiyatları ne kadar? 100.000′ den fazla tüketicinin yakından takip ettiği hurda alüminyum fiyatı Mertsan’da!

INDITEX ( Zara ), MAVİ, HAPPY, VİVİDENT, BİREVİM gibi onlarca kurumsal markanın tercihi Mertsan Hurda ile hurdanıza değer kaybı yaşatmayın. Hurdacı firması olarak LME ve döviz kuruna göre güncellediğimiz alüminyumun kilo fiyatına göz atın.

Hurda Alüminyum Fiyatı Ne Kadar?

Hurda alüminyumun kilo fiyatı ve diğer hurda fiyatları LME ve döviz kuruna bağlı anlık olarak değişim gösterebilir. Net fiyat teklifi almak için lütfen bize ulaşın.

Alüminyum birçok alanda kullanılan değerli bir metaldir. Kullanım alanlarında atıl duruma geçmesiyle hurda alüminyum fiyatları üzerinden geri dönüşümü sağlanmaktadır. Alüminyum hurda fiyatı ise temel olarak Londra Metal Borsası ve döviz kuruna bağlı olarak belirlenmektedir.

LME ve döviz kuruna göre oluşturulan hurda alüminyum fiyatları fabrikaların alım yaptığı fiyatları yani hurdacılar için referans fiyatları oluşturmaktadır. Başka bir ifade ile hurdanızı satmak istediğinizde hurdacı firmalarından alacağınız teklifler bu referans fiyatlar üzerinden bazı maliyetler düşülerek verilmektedir.

Hurda alüminyumun kilosunu etkileyecek bu maliyetler ise hurdanın konumu, tonajı, uygulanacak işçilik ve hurdanın türü ile ilgilidir. Hurdacılar tarafından dikkat edilen bu etkenler hurda alüminyumun kilo fiyatını önemli ölçüde etkileyebilir.

— Maksimum Kazanç

Alüminyum Kilo Fiyatı

Atıl duruma geçen alüminyum hurdalarını değerlendirmek istediğinizde şüphesiz ki en iyi hizmeti, en yüksek fiyat teklifini almak istersiniz. Genel olarak birçok firma en yüksek teklifi verdiğini söyleyebilir. Hatta bazı firmalar gerçek üstü teklifler bile sunabilir. Fakat hurdanızdan maksimum kazanç sağlamak için tabi ki tek kriter en yüksek fiyat teklifi değildir.

Çünkü hurdanızı satmak istediğiniz de hurdanın keşfi, doğru fiyatlandırılması ve hurdaların alınması gibi süreçler bir bütündür. Bu süreçlerin kaliteli bir şekilde yönetilmesi ise hurdacı firmalarına bağlıdır. Keza zamanında tamamlanmayan işler veya doğru yönetilmeyen süreçler işletmeniz için problem oluşturabilir. Bu nedenle hurdacı seçiminde sadece yüksek hurda fiyatları değil aynı zamanda süreçleri sorunsuz yönetebilecek firmalar tercih edilmelidir.

Bu açıdan sunduğumuz tüm hurda alüminyum fiyatlarını minimum kâr oranları ile maksimum fayda sağlayacak şekilde belirliyoruz. Firmamıza ulaşmanız halinde hurdaların keşfi, fiyat teklifi, nakliye ve ödeme gibi tüm aşamalarda olabildiğince hızlı ve belirtilen sürelere sadık kalarak işlerimizi tamamlıyoruz. Bu nedenle INDITEX ( Zara ), MAVİ, VİVİDENT, BİREVİM, SUNNY ve HAPPY gibi birçok kurumsal marka tarafından tercih edilmiş olup hizmet sunmaya da devam etmekteyiz.

Ücretsiz Keşif
Ücretsiz Keşif

Yüksek tonajdaki hurdalar için
ücretsiz keşif desteği.

Güvenilir Teklifler
Güvenilir Teklifler

Astronomik hurda fiyatları ile değil,
şeffaf tartım ve değerinde ödeme ile!

Nakit Ödeme
Nakit Ödeme

Tonaj limiti olmaksızın tüm
hurdanıza nakit ödeme alın.

Yerinden Hurda Alımı
Yerinden Hurda Alımı

Müsait olduğunuz zamanı ve
konumunuzu paylaşmanız yeterli.

hurda alüminyum fiyatı
hurda alüminyum fiyatları
alüminyum hurda fiyatı

Hurda Alüminyum Kilosu Nasıl Belirleniyor?

Hurda alüminyumun kilosu LME ve döviz kuruna bağlı olarak alüminyum işleyen fabrikalar-işletmeler tarafından belirlendiğini söylemiştik. Fakat alüminyum hurdaların geri dönüştürülmeleri için çeşitli aşamalardan geçirilmeleri gerekir. Bu aşamalar hurdaların ayrıştırılması, nakliyesi ve işçiliği ile ilgilidir. Tüm bunlar hurdacılara ek maliyetler oluşturduğu için alüminyumun kg fiyatını etkilemektedir.

Saf Hali Tür
Kalite Konum
Tonaj
#1

Hurda alüminyum fiyatında hurdanın durumu

Hurda alüminyumun fiyatı belirlenirken ilk dikkat edilen hurdanın bulunduğu durumdur. Hurda durumuna geçen alüminyum malzemeler çeşitli yapılarda veya ürünlerde kullanılmış olabilir. Bu nedenle alüminyum hurdalarının sökülmeleri, kesilmeleri veya yıkılmaları gerekebilir. Yine aynı şekilde diğer metal veya metal olmayan maddeler ile birlikte kullanılmış olan alüminyum hurdalarının ayrıştırılmaları gerekir.
Tüm bu ayrıştırma işlemleri için uygulanacak işçilik ve oluşabilecek fire oranı kabaca hesaplanarak alüminyumun kg fiyatı oluşturulmaktadır.

#2

Alüminyum hurda fiyatının belirlenmesinde hurdanın türü

Alüminyum yapısal özelliklerinden dolayı birçok alanda kullanılan değerli bir metaldir. Başlıca inşaat, endüstri, otomobil ve havacılık gibi alanlarda sıklıkla kullanılan alüminyum ihtiyaçlara yönelik farklı yapısal formlarda ve kalitelerde üretilmektedir. Bu alanlarda atıl duruma geçmeleri ile birlikte hurda alüminyum için farklı kaliteler oluşmaktadır. Bu nedenle alüminyum kilosu belirlenirken hurda alüminyum türü önemli bir etkendir.

#3

Hurda alüminyum fiyatında alüminyumun kalitesi

Hurda durumuna geçen alüminyum malzemeler yüksek saflık oranına veya daha düşük kaliteye sahip olabilir. Hurdanın alüminyum haricinde başka bir metal veya plastik madde içermesi fire oranını artıracağı için hurdanın kalitesini düşürmektedir. Buda doğal olarak hurda alüminyum fiyatını etkilemektedir.

#4

Hurda alüminyum alım satımında tonajın önemi

Hurda alım satım süreçlerinde hurdanın tonajı oluşacak maliyetleri azaltmakla birlikte toplamda edilecek kâr oranını artırmaktadır. Bu nedenle hurdacılar tarafından dikkat edilen en önemli noktalardan biride hurdanın tonajıdır. Alüminyumun kilo fiyatında birim değeri maksimum seviyeye çıkarmak için hurdanızın yüksek tonajda veya kiloda olması önemlidir.

#5

Alüminyum hurdasının konumu

Hurdacılar tarafından dikkat edilen bir diğer nokta ise hurdanın bulunduğu konumdur. Yüksek tonajda ki hurda türlerinde hurdanın bulunduğu konum pek önemli olmazken düşük tonaja sahip hurdalarda konum fiyatı etkileyebilmektedir.

Alüminyumun Kilosu

15.09.2022 tarihi itibarıyla hurda tel alüminyumun kilosu 40,00 TL, levha alüminyumun kilosu 37,00 TL, ofset matbaa alüminyumun kilosu 37,00 TL, çatı alüminyumun kilosu 29,00 TL, kutu alüminyumun kilosu 25,00 TL, alüminyum sert talaşın kilosu 15,00 TL’ dir. ( Fiyatlar anlık olarak değişebilir. )

Levha Alüminyum Fiyatı

Levha alüminyumlar, kalınlığı 1 ile 10 mm arasında olan paslanmaya karşı dirençli ve sektöre göre özel alaşımlar ile üretilen sac / levha şeklindeki alüminyumlardır. Bu alüminyum türünün yüksek kalitede olmasından dolayı hurda alüminyum levha fiyatı da diğer türlere göre daha yüksektir.

Levha alüminyumlar genel olarak 1 ile 10 mm arasındadır ve inşaat, enerji, makine, otomotiv vb. gibi sektörlerde kullanılırken, daha kalın alüminyum levhalar ise makine üretimi, savunma sanayi, uzay sanayi, gemi üretimi ve kalıpçılık gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Tel Alüminyum Fiyatı

Alüminyum tel hurda fiyatı, Mertsan Hurda olarak destek sunduğumuz hurda fiyatlarından biridir. Hurda tel alüminyum, alüminyum külçelerin eritilip dökülerek, ekstrüzyon pres makinelerinde işlem gördükten sonra tel olarak çeşitli kalınlıklarda ve özelliklerde üretilen alüminyum türüdür.

Tel alüminyum aynı zamanda esnek yapıları ve iletkenliği sayesinde birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Örneğin, yüksek gerilim hatları, alüminyum hortum üretimi, iletken alüminyum tellerin üretimi ve kablo sektörü tel alüminyumun kullanıldığı bazı alanlardır.

Profil Alüminyum Fiyatı

Hurda profil alüminyum, ekstrüzyon işlemi ile C-kanal, U-kanal, çubuk, çubuk boru ve tüp profil gibi farklı ebat ve özelliklerde üretilen alüminyum türüdür. Alüminyum profiller, hafif, dayanıklı ve kolay işlenebilir malzemeler olduğu için otomotiv, inşaat ve yapı gibi alanlarda sıkça tercih edilmektedir. Buna ek olarak ev aletlerinde, mimari bileşenlerde, korkuluklarda, cam balkon sistemlerinde, bölme duvar işleri ve havuz kenarları gibi alanlarda da sıkça kullanılan yapı elamanıdır.

Kullanım alanlarının oldukça fazla olması nedeniyle alüminyum profillerin hurda durumuna geçme olasılığı da o kadar fazladır. Boyalı alüminyum profil ve boyasız alüminyum profil olarak ikiye ayrılan alüminyum profiller, özellikle inşaat ve yapı alanında atıl duruma geçerek alüminyum profil hurda fiyatı üzerinden değerlendirilmektedir.

Hurda Ofset Matbaa Kalıbı Fiyatı

Alüminyum, yapısal özelliklerinden dolayı birçok alanda kullanılır. Bu alanlardan biride matbaalardır. Ofset matbaa kalıbı, lazer yardımı ile siparişe göre hazırlanan alüminyum kalıplardır. Bu kalıplar siparişe özgü oluşturulur ve sipariş sonrasında hurda durumuna geçebilmektedir.

Hurda Alüminyum Folyo Fiyatı

Alüminyum folyo, ince kağıt gibi parlak bir alüminyum levhadır. Kalın çelik silindirler arasında ezilen alüminyum külçelerden elde edilir. %99 saflık oranına sahip olan alüminyum folyolar en kullanışlı ambalaj malzemelerinden biridir.

Alüminyum folyolar, genellikle evsel kullanımlarda karşımıza çıkmaktadır. Fakat endüstriyel olarak ambalajlama, izolasyon ve nakliye gibi farklı alanlarda da kullanıldığını görebiliriz.

Bunun nedeni, alüminyum folyoların kaynak tasarrufu sağlaması, ışık, nem ve gazlar için koruma sağlaması, hafif ve kolay biçimlendirilmesi, yeniden işlenebilirliği, ısı iletimi, steril olması, elektrik iletimi ve yansıtma gibi bir takım yapısal özelliklerine sahip olmasıdır.

Hurda Alüminyum Jant Fiyatı

Hurda alüminyum jantlar, ülkemizde yanlış bir kullanım ile çelik jant olarak tanımlanır. Farklı alaşımlardan oluşan hurda alüminyum jantlar ağırlıklı olarak %90 alüminyum, %10 silisyum alaşımıdır. Alaşımı oluşturan titanyum, magnezyum gibi diğer malzemelerin toplama ise %1’ in altındadır.

Alüminyum jantlar, hafif yapısı ile dengeli bir sürüş sağlar. Aynı zamanda aracın ağırlığını azalttığı için yakıt tasarrufu sağlar ve direksiyonun kontrolünü kolaylaştırır. Alüminyum jantlar, ısıyı fren sisteminden ve lastiklerden hızlı bir şekilde aktararak, lastik ve balataların ömrünün uzamasına yardımcı olur.

Bu faydalarından dolayı alüminyum jantlar, otomobiller, bisikletler, traktörler vb. gibi araçlar için vazgeçilmez bir üründür. Kaza veya çeşitli nedenlerden dolayı atıl duruma geçen alüminyum jantlar ise fiziksel ve kimyasal işlemler ile geri dönüştürülmektedir.

Hurda Alüminyum Tas Tabak Fiyatı

Hurda alüminyum tas tabak olarak bilinen hurda türü, insani ihtiyaçlar için üretilen gündelik ev eşyalarıdır. Tencere, tava, çaydanlık, semaver, tabak vb. gibi eşyalar alüminyum tas tabak için birer örnektir. Kullanılabilirliğini yitiren alüminyum tas tabak çeşitleri ise hurda olarak alınıp satılmaktadır.

Hurda Alüminyum Çatı Fiyatı

Alüminyum, sağladığı faydalar ile çatı yapımında ve çatı kaplamalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Diğer metallere göre çatı yapımı ve kaplamaları için daha elverişli bir metaldir. Alüminyum çatı kaplamalarının bir başka türü de, sandviç panel olarak üretilen çatı örtüleridir.

Geri dönüşümü sağlanabilen alüminyum çatı hurdaları, hurda sektöründe önemli bir yere sahiptir. Bazı durumlarda alüminyum çatıların sökülmesi, kesilmesi veya yıkılması gerekebilir. Bu gibi durumlarda Mertsan Hurda olarak deneyimli saha ekibimiz ile eksiksiz hizmetler sunuyoruz..

Sert Kalın Alüminyum Hurdası Fiyatı

Alüminyumu işleyerek ihtiyaçlarımıza yönelik oldukça ideal ürünler üretiyoruz. Bu ürünlerden biride sert kalın alüminyumdur. Mukavemetin istendiği birçok alanda ihtiyaçlarımızı eksiksiz karşılayabilen alüminyum türüdür.

Kullanım alanlarında dayanıklılığı ile ön plana çıkan sert alüminyumlar, atıl duruma geçtiğinde hurda olarak değerlendirilebilir. Hurdacılar tarafından alınıp satılan sert alüminyum hurdalarının fiyatı biraz düşük olabilir. Bunun nedeni ise levha ve tel alüminyumlar gibi kolayca işlenememesidir.

Hurda Alüminyum Kutu Fiyatı

Bazen hatalı bir şekilde “konserve kutusu” olarak adlandırılan bir alüminyum teneke kutu, öncelikle alüminyumdan yapılan ambalajlar için bir kaptır. Genellikle süt ve çorba gibi yiyecek ve içeceklerde, ayrıca yağ, kimyasallar ve diğer sıvılar gibi ürünler için kullanılır.

Günlük hayatta sıkça karşımıza çıkan hurda alüminyum kutular genellikle içecek kutularıdır. Alüminyum üretim kolaylığı sağlaması ve oksidasyona karşı dirençli olmasından dolayı içecek kutularında sıkça tercih edilir.

Hurda alüminyum kutular, atıl duruma geçtiğinde %100 geri dönüştürülmesi gereken oldukça önemli metallerdir. Hurdacı firması olarak alımını yaptığımız alüminyum kutular, ayrıştırma işlemleri ile her türlü boya ve yabancı maddelerden arındırılır. Sonrasında hurda alüminyum kutular eritilerek ham madde ihtiyacı için alüminyum külçeler haline getirilir.

Hurda Alüminyum Talaşı Fiyatı

Alüminyum, dünya üzerinde demirden sonra en çok kullanılan metaldir. Kullandığımız alüminyum ürünler CNC ve torna gibi makinelerde işlenirken üründen arta kalan çapaklar ve küçük parçalar oluşturur. Bu parçalar alüminyumun talaşı olarak tanımlanır ve hurda sektöründe alınıp satılan bir metaldir.

Düzenli olarak biriktirilen ve preslenen hurda alüminyum talaşlarını nakit ödeme ile firmanızdan alabiliriz. Hurdacı firması olarak geniş hizmet ağımız sayesinde İstanbul genelinden hurda alımı yapabilmekteyiz. Deneyimli saha ekibimiz ve yüksek işlem hacmimiz ile, hurda alüminyum talaşı ve diğer hurda alüminyum türleri için ücretsiz keşif hizmetimiz bulunmaktadır.

Hurda Alüminyum Klima Radyatörü ( Bakırlı Petek ) Fiyatı

Klimalar, evler, araçlar ve endüstriyel yapılar başta olmak üzere iklimlendirmeye ihtiyaç duyulan her alanda kullanılabilir.

Klimaların iç ünitesi fanlar, motorlar, susturucular, kompresör, ısıtma ve soğutma üniteleri, valfler, termostat, genleşme valfi, sensör ve filtreler gibi çeşitli malzemelerden oluşmaktadır. Dış üniteler ise, kondanser ( yoğunlaştırıcı ), drayer ( nem tutucu süzgeç ) ve kondanser fanından oluşmaktadır.

Bu nedenle atıl duruma geçen klimalarda başta hurda alüminyum klima radyatörü ( bakırlı petek ) olmak üzere klimaların diğer iç aksamları da hurda olarak değerlendirilmektedir.

Yüksek tonajdaki hurda klima radyatörleri ( bakırlı petek ) için İstanbul genelinde ve çevresine ücretsiz keşif hizmetimiz bulunmaktadır. Mertsan Hurda olarak bireysel veya kurumsal düzeydeki tüm hurdacı ihtiyaçlarınızı eksiksiz bir şekilde karşılayabiliriz.

* mertsan

Güncel hurda alüminyum fiyatları ile destek sunduğumuz bazı işletmeler.

Mertsan Hurda olarak birçok önemli markaya geri dönüşüm konusunda destek sağladık, sağlamaya devam ediyoruz.

Blog

Hurda Alüminyum Piyasası.

Mertsan Hurda
Gönderen Mertsan Hurda
Eylül 25, 2021

Hurda Araiş Levha Alüminyum

Hurda levha alüminyum, birçok sektörde / alanda kullanılan, bakır hurdası...

Devamını Oku

* bize ulaşın

Hurdacı mı
Arıyorsunuz?

Mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.