⚠ İSTANBUL DIŞI 10 TON ve ÜZERİ HURDA ALIMI ⚠ İSTANBUL DIŞI 10 TON ve ÜZERİ HURDA ALIMI ⚠ YÜKSEK TONAJ - NAKİT ÖDEME ⚠ İSTANBUL DIŞI 10 TON ve ÜZERİ HURDA ALIMI
  • İSTANBUL DIŞI SADECE YÜKSEK TONAJ HURDA ALIMI
  • SADECE KURUMSAL MAİLLERE CEVAP VERİLMEKTEDİR🎯

— mertsan

Hurda Bakır Fiyatları

Bakırın kilosu ne kadar? 100.000′ den fazla tüketicinin yakından takip ettiği hurda bakır fiyatları Mertsan’da! Onlarca kurumsal markanın tercihi Mertsan Hurda ile hurdanıza değer kaybı yaşatmayın. LME ve döviz kuruna göre güncellediğimiz soyma bakır fiyatı ve daha fazlasına göz atın.

Hurda Bakırın Kilosu Ne Kadar?

Hurda bakır fiyatları, hurdasını satmak isteyen binlerce tüketicinin en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. Hurda sektöründe ise bakır fiyatları konusunda inanılmaz bir rekabetin olduğunu söyleyebiliriz. Hâl böyle iken bakırın hurda fiyatını araştırırken hurdanıza değer kaybı yaşatmamak için bazı konulara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Öncelikle hurda fiyatları belirlenirken neye göre ve nasıl belirlendiğini bilmelisiniz. Bakırın kilosu hurdacılar tarafından değil, Londra Metal Borsası ve döviz kuruna bağlı olarak hurda bakır alımı yapan, bakır işleyen fabrikalar, işletmeler tarafından belirlenmektedir. Böylelikle borsa ve döviz kurundaki olası değişimler dikkate alınarak anlık bakır fiyatları oluşturulur. Ek olarak hurdacı firmaları da bu referans bakır fiyatı üzerinden nakliye, işçilik ve kâr gibi etkenlere dikkat ederek son tüketici için günlük bakır fiyatlarını oluşturur.

Ayrıca hurda bakırın kilosu, hurdanın türüne ( soyma bakır, lama bakır, antigron kırma, ttr kırma, kırkambar bakır vb. ) ve tonajına bağlı olarak farklılık gösterir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta hurdanızın toplam ağırlığıdır. Tonajın net bilinmesi halinde hurdacılar tarafından alacağınız bakırın kg fiyatı birbirine yakın olacaktır.

Bakır Hurda Fiyatında Güvenirlilik

Bakır hurda fiyatını nereden takip edip hurdanızı nasıl değerlendiriyorsunuz? Bireysel veya kurumsal olarak hurdanızı güncel bakır fiyatları üzerinden en hızlı şekilde değerlendirmek için Google’ a “ bakır hurda fiyatı “ yazarak sayısız hurdacı firmasına ulaşabilirsiniz. Fakat karşınıza çıkan birçok reklam ve yakınınızda adı bile olmayan işletmeler arasında kaybolmayın. Mertsan Hurda ve Geri Dönüşüm olarak belirli periyotlarla güncellediğimiz bakır fiyatlarını 100.000’ den fazla kullanıcımız gibi sizde mertsanhurda.com üzerinden kolayca takip edebilirsiniz.

Çevrimiçi hurda fiyatlarımız haricinde tüm hurdacı ihtiyaçlarınızda ziyaret edebileceğiniz fiziksel adresimiz ve anlık destek alabileceğiniz iletişim kanallarımız ile ZARA, MAVİ, VİVİDENT, SUNNY ve BİREVİM gibi önemli kurumsal referanslarımız arasında sizde yer alarak hurdanızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

Ücretsiz Keşif
Ücretsiz Keşif

Yüksek tonajdaki hurdalar için
ücretsiz keşif desteği.

Güvenilir Teklifler
Güvenilir Teklifler

Astronomik hurda fiyatları ile değil,
şeffaf tartım ve değerinde ödeme ile!

Nakit Ödeme
Nakit Ödeme

Tonaj limiti olmaksızın tüm
hurdanıza nakit ödeme alın.

Yerinden Hurda Alımı
Yerinden Hurda Alımı

Müsait olduğunuz zamanı ve
konumunuzu paylaşmanız yeterli.

Bakırın Kilosu Nasıl Belirleniyor?

Bakırın kilosunun LME ve döviz kuruna bağlı olarak fabrikalar tarafından belirlendiğini söylemiştik. Fakat hurdaların geri dönüştürülmeleri için çeşitli aşamalardan geçirilmeleri gerekir. Bu aşamalar hurdaların ayrıştırılması, nakliyesi ve işçiliği ile ilgilidir. Tüm bunlar hurdacı firmalarına ek maliyetler oluşturduğu için bakırın kg fiyatını etkileyebilir.

+Saf Hali                     +Tür                +Kalite            +Tonaj             +Konum

#1

Bakırın Saf Hali

Bakır yapısal özelliklerinden dolayı endüstrinin pek çok alanında kullanılan değerli bir metaldir. Elektrik ve sinyal nakil hatları, çeşitli soğutma üniteleri, endüstriyel makineler vb. gibi pek çok üründe kullanılabilir. Bu nedenle bakır içeren malzemelerin geri dönüştürülebilmesi için ayrıştırılması, kesilmesi veya sökülmesi gerekebilir. Bu ayrıştırma işlemine bağlı olarak bakırın kilo fiyatı önemli ölçüde değişebilmektedir.

#2

Bakırın Türü

Bakır hurdaları, yapısal formlarına ve kalitelerine göre kategorize edilmektedir. Bu nedenle bakırın kilosu kaç tl? diyorsanız standart bir fiyat verilemeyebilir. Örneğin, kabloların soyulması ile ortaya çıkan bakır soyma bakır fiyatı üzerinden, karışık ve yanık durumda olan bakır ise kırkambar bakır fiyatı üzerinden değerlendirilmektedir.

#3

Bakırın Kalitesi

Bakırın kilosu kaç para? Tüketicilerin merak ettiği bu soruda yine hurda bakırın kalitesine göre değişmektedir. Yüksek kalitede olan bakır hurdaları parlak ve canlı bir renge sahiptir. Örneğin, kabloların soyulması ile elde edilen bakır kaliteli olduğu için soyma bakır fiyatı üzerinden değerlendirilir. Ek olarak bakır hurdalarının içinde yabancı maddelerin olması, hurdanın karışık durumda olması bakırın kalitesini düşürerek kırkambar bakır fiyatı üzerinden değerlendirilmesine neden olur.

#4

Bakırın Tonajı

Bakırın kg fiyatı için hurdanın tonajı oldukça önemli bir faktördür. Hurdaların yüksek tonajda olması nakliye gibi masrafları minimum düzeye indirmektedir. Maliyet masrafları azaldığı ve toplamda edilecek kâr oranı artığı için tüketici olarak alacağız fiyat tekliflerinde bakırın kilosu da artacaktır.

#5

Bakırın Konumu

Hurdacılar tarafından soyma bakırın kilosu veya diğer bakır türlerinde kilo fiyatı belirlenirken hurdanın bulunduğu konuma dikkat edilmektedir. Hurdanın kolay ulaşılabilir bir konumda olması, hurdacı firmasına veya geri dönüşüm merkezine olan yakınlığı daha az maliyet ve zaman tasarrufu sağlayacağı için hurda bakırın kilosunun kaç lira olacağını etkileyebilmektedir.

Soyma Bakır Fiyatı Ne Kadar?

Soyma bakır, hurda bakır türleri içinde en kaliteli ve en yüksek değere sahip olan bakır türüdür. Bakır hurdasının soyma bakır fiyatı üzerinden değerlendirilmesi için bakırın temiz, canlı bir renkte ve yanmamış olması gerekir. Bu türde bir bakır elde etmek için hurda kablolar kablo soyma makinelerinden geçirilmeli ve kesinlikle yakılmamalıdır. Aynı şekilde hurdanızı soyulmuş bakır fiyatları üzerinden değerlendirmek için hurdanın karışık durumda olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Atıl duruma geçen hurda bakır çeşitlerinin imkan dahilinde ayrı biriktirilmesi veya türlerine göre ayrıştırılması hurdanızı daha değerli hale getirecektir. Tüm bunlara ek olarak hurdacı seçimi de yine hurdanıza değer katacaktır. Firmanın güncel soyma bakır fiyatlarını uygulaması ve günlük kazanımlardan ziyade şeffaflık ilkesiyle çalışması da oldukça önemli bir konudur.

Lama Hurda Bakır Fiyatı

Türlerine göre kategorize edilen hurda bakır çeşitlerinden biride lama bakırdır. Lama bakır olarak bilinen bakır türü 3 çeşitte üretilmekte ve yüksek akımlı ortamlarda, düşük voltaj dağıtımında, trafolarda, elektrik panolarında, topraklamalarda, baz istasyonlarında, şalt istasyonlarında, telefon santrallerinde, yüksek voltajın kullanıldığı ticari ve sanayi binalarında kullanılır ve ” lama bakır fiyatları ” üzerinden değerlendirilir.

Hurda Kırkambar Bakır Fiyatı

Belirli periyotlarla güncellediğimiz hurda bakır fiyatlarından bir diğeri kırkambar bakır fiyatıdır. Bu kategoriye dahil olan bakır rengi atmış, belirli kısımları kararmış veya mat bir görünüme sahip olabilir. Aynı şekilde tüm bakır türlerinin karışık halde olduğu hurdalarda bu kırkambar bakır fiyatı üzerinden değerlendirilmektedir.

%98 Külçe Bakır Fiyatı

%98 Külçe bakır hurdası, adından da anlaşılacağı üzere %98 saflık oranına sahiptir. Bakır gümüşten sonra elektriği en iyi ileten metal olması sebebiyle bugün ülkemizde ve dünya genelinde endüstride çok önemli bir yere sahiptir. Birçok kullanım alanın olması sebebiyle yüksek oranda ki saflık değerlerine sahip olan bakır, külçe olarak ta satılmaktadır.

Antigron Kırma Bakır Fiyatı

Antigron kırma bakır adıyla kategorize edilen bakır türü NYM kablo olarak bilinen ve birkaç teli bulunan hurda kabloları temsil etmektedir. Hurda antigron kırma bakır bu türdeki kabloların soyulması ve kırma makinelerinde kırılmasıyla elde edilmektedir.

TTR Kırma Bakır Fiyatı

TTR kırma bakır olarak kategorize edilen bakır türü elektrik kablosu olarak kullanılan çok sayıda ince bakır teli bulunan kabloların temsil etmektedir. TTR kırma bakır bu türdeki kabloların soyulması ve kırma makinelerde kırılmasıyla elde edilmektedir.

Hurda Bakır Talaşı Fiyatı

Hurda bakır talaşı olarak kategorize edilen bakır türü, bakırın torna ve frezede işlenmesiyle ortaya çıkmaktadır. Bakır talaşının diğer hurda bakır türlerine göre daha kalitesiz bir formda olması aralarında önemli fiyat farkı oluşturmaktadır.

* mertsan

Güncel hurda bakır fiyatları ile destek sunduğumuz bazı işletmeler.

Mertsan Hurda olarak birçok önemli markaya geri dönüşüm konusunda destek sağlıyoruz.

Blog

Hurda BakırTürleri.

Mertsan Hurda
Gönderen Mertsan Hurda
Eylül 5, 2021

Hurda Kırkambar Bakır

Hurda kırkambar bakır hakkında başlıklar; Hurda Kırkambar Bakır Kırkambar Bakır...

Devamını Oku
Mertsan Hurda
Gönderen Mertsan Hurda
Eylül 5, 2021

Hurda Bakır Talaşı

Hurda bakır talaşı hakkında başlıklar; Hurda Bakır Talaşı Bakır Talaşı...

Devamını Oku
Mertsan Hurda
Gönderen Mertsan Hurda
Eylül 5, 2021

Hurda %98 Külçe Bakır

Hurda %98 külçe bakır hakkında başlıklar; Külçe Bakır Nedir? Hurda...

Devamını Oku
Mertsan Hurda
Gönderen Mertsan Hurda
Eylül 5, 2021

Hurda TTR Kırma Bakır

Hurda TTR kırma bakır hakkında başlıklar; TTR Kırma Bakır Hurda...

Devamını Oku
Mertsan Hurda
Gönderen Mertsan Hurda
Eylül 5, 2021

Hurda Antigron Kırma Bakır

Hurda antigron kırma bakır hakkında başlıklar; Antigron Kalın Kırma Bakır...

Devamını Oku
Mertsan Hurda
Gönderen Mertsan Hurda
Eylül 5, 2021

Hurda Lama Bakır

Hurda lama bakır hakkında başlıklar; Lama Bakır Nedir? Hurda Lama...

Devamını Oku

* bize ulaşın

Hurdacı mı
Arıyorsunuz?

Mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.